סדנת שטח לפיתוח צוותים

במהלך המסע מתחולל מפגש בלתי אמצעי עם הסביבה תוך כדי התמודדות אישית וקבוצתית המזמינה את המשתתף לקבל החלטות ולבחור בחירה חופשית פעם אחר פעם.

המשתתף מתרגל וצובר ניסיון של בחירות טבעיות אשר יכולות לשקף עבורו את דפוסי התנהגותו ואת האופן בו הוא בוחר את בחירותיו. צבירת ניסיונות כאלו, של החלטות עם משמעות מידית והשפעה מתמשכת עליו ועל הסובבים אותו, מעודדת את המשתתף להיכרות עמוקה יותר שלו עם אופן התנהלותו והשפעתו על שותפיו לסדנא. מתן תשומת לב רבה שלנו לעיבוד ואיסוף החוויות עם המשתתפים, תוך התמקדות בתמות המרכזיות של הארגון ובאתגריו, מאפשרת פיצוח של חסמים וצמיחה של המשתתפים.

מצבי כאוס וחוסר וודאות שאפפו את הקבוצה בראשית הדרך נחווים ברטרוספקטיבה כחוויות מלמדות שצליחתן מגבירה את הביטחון של הפרט ביכולותיו ובשותפים שלו למסע. בתום הסדנא, לאחר כמה ימים מתקיים סיכום בתוך הארגון של המסע ותובנות מרכזיות שנאספו בו. טרם הסיכום אנו מעבירים דוח מסכם של הסדנא ודרכים אופרטיביות להטמעה וליווי.

סדנת מסע בשטח שלנו מאפשרת למשתתפים חלון הזדמנויות מיוחד שיכול להוביל לשינוי גדול בתפיסה ובדפוסי התנהגות בארגון ובנוסף זו חוויה מגבשת ומיוחדת.

מטרות הסדנא

  • שיפור יכולות המשתתפים לקבל החלטות ולפעול במרחבים חדשים וסביבה דינאמית
  • הרחבת התקשורת הרב ערוצית של המשתתפים והגדלת יעילותם בהתמודדות עם מצבים של אי וודאות
  • יצירת מרחב למידה התנסותי בגיבוש אסטרטגיה ותהליכי חשיבה אישיים וצוותים
  • גיבוש וחיזוק ההיכרות בין השותפים
  • התנסות, למידה ובחינת מודלים של מנהיגות

אז איך זה עובד?

טרם המסע אנו מקיימים תהליך מיפוי צרכים ואבחון בארגון עם הלקוח. לאחריו מדייקים את הסדנא כך שתתאים לתמות ולסוגיות המרכזיות בהן מבקש הארגון להתמקד. כמו כן אנו מתאימים את חבילת האירוח, הלוגיסטיקה והמיקום של הסדנא לפי דרישת הלקוח. דף עם הסברים ועל הצפוי מועבר למשתתפים טרם הסדנא לעיתים עם הקדמה לסדנא כחומר למחשבה. את הקבוצה אנחנו פוגשים בתחילת היום בנקודת ההתחלה, מלווים ומנחים את הסדנא על פי המתווה שנקבע. הדגש בסדנא הוא על החלק הקוגניטיבי והרגשי ולא על הפיזי.

מה עוד צריך לדעת?

את הסדנא ניתן להתאים לכל תוכן שהארגון מבקש להתמקד בו ולשלב היטב את הפעילות בתהליכים מתמשכים של עבודת צוות אירגונית. חבילות האירוח של סדנת מסע מגוונות ומאפשרות גם שהות מפנקת בשטח. ממליצים לכם לתכנן פעילות דו ימית כולל לינה בהם ניתן לשלב גם זמן של הווי וחיבור אחר מסביב למדורה.