סדנת מסע להנהלות ומנהלים

לאורך מהלך חיינו בתקופה המודרנית, אנו משתמשים ביותר ויותר אמצעים טכנולוגים מגוונים על מנת לקיים אינטראקציה עם הסביבה. האופן בו אנו מתקשרים עם סביבתנו השתנה באופן חד והשאיר אותנו עם פחות רגעים וסיטואציות בהם אנו יכולים להיות באמת קשובים לאחר ולקולות הפנימיים שלנו.

היציאה לטבע מאפשרת אופק ומרחב פתוח תוך תרגול תנועה ללא גבולות של חשיבה ודמיון. הסביבה נקייה, חפה מתקשורת אלקטרונית ומאפשרת להיות יותר קשוב לתקשורת חברתית, רמת הדריכות שלנו יורדת בשל מיעוט בגירויים חיצוניים.

ההליכה בחברותה מאפשרת מפגש קרוב ואינטימי עם שותפים למסע, חברים ועמיתים. שותפות הגורל מקרבת ומסירה מחיצות רבות וההיכרות מקבלת ממד נוסף לממדים הקיימים. מאמץ משותף, עזרה הדדית, מילים, בישול ואכילה משותפת מאפשרים קירבה גדולה יותר. הפער הקיים בין המרחב האין סופי הגדול המקיף את האדם בטבע לבין צמצום זמני של חיו לתוך התרמיל אשר הוא סוחב על גבו מהווים תזכורת מעוררת לכמה מעט אנו זקוקים באמת בכדי לשגשג.

היציאה לשטח, למרחבי הטבע והשימוש במרחב הפתוח ככלי להגברת מודעות והתפתחות, משמש מזה שנים רבות כגורם המעודד תהליכים טיפוליים בקרב אוכלוסיות מגוונות. השטח הפך לכלי רב עוצמה אשר מאפשר משוב בלתי פוסק לשוהה בו המבקש להתבונן טוב יותר.

מטרות המסע

  • ביסוס פלטפורמה לניהול דיאלוג המעצים סינרגיה ושתוף פעולה בצוות ההנהלה
  • בניית נדבך נוסף של קרבה, שייכות ופתיחות בין חברי ההנהלה
  • פיתוח מכנה משותף רחב סביב אג'נדה משותפת פוטנציאלית
  • הזדמנות להתבוננות עומק קולקטיבית בליבת העשייה הניהולית של הארגון
  • האצת תהליכים קיימים בדרכה של הנהלה לתמונת עתיד עשירה יותר

המתודה

ההחלטה לצאת יחד לסדנת מסע בטבע משקפת אמירה ברורה ואמיצה של צוות שמבקש להכיר את עצמו טוב יותר. המעבר מסביבה אלקטרונית, עתירת גירויים, מתוחכמת, לעיתים אף צינית בה גבולות המרחב ברורים אל השקט של המידבר והאופק הפתוח, מרעננת ומאפשרת פעמים רבות שחרור חסמים פנימיים. המרחב הפתוח מצמצם את קיומן של הגנות טבעיות, אפשרויות הבריחה והסחות הדעת בו מצמצמות עד מאוד. המפגש המתקיים ביום יום בין עמיתים שעובדים יחד, הופך בסדנה אינטימי יותר וכזה שמאפשר יותר חום וקירבה.

במקום הזה אנו מציעים לכם להעמיק ולגעת בסוגיות מורכבות ותכנים מהותיים לתפקוד מיטבי של צוות שמבקש לעצמו צמיחה והתפתחות. הנחייה ומיקוד לאורך המסע יחד עם עיבוד התכנים ומשובים הדדים מאפשרים למידה אפקטיבית רב שכבתית.

אז איך זה עובד?

טרם המסע אנו מקיימים תהליך מיפוי צרכים ואבחון בארגון עם הלקוח. לאחריו מדייקים את הסדנא כך שתתאים לתמות ולסוגיות המרכזיות בהן מבקש הארגון להתמקד. כמו כן אנו מתאימים את חבילת האירוח, הלוגיסטיקה והמיקום של הסדנא לפי דרישת הלקוח. דף עם הסברים ועל הצפוי מועבר למשתתפים טרם הסדנא לעיתים עם הקדמה לסדנא כחומר למחשבה. את הקבוצה אנחנו פוגשים בתחילת היום בנקודת ההתחלה, מלווים ומנחים את הסדנא על פי המתווה שנקבע. במשך היום תוך כדי ניווט ותרגילים שונים נקדיש זמן ומקום לשאלות ותובנות לתפוס את מקומן בשיח מנהלים מאפשר. הדגש בסדנא הוא יותר על החלק הקוגניטיבי והרגשי, פחות על הפיזי. מומלץ לקיים את הסדנא לאורך יומיים כולל שהות ולינת שטח בפריסה מיוחדת.

הגענו קבוצה של כ- 10 מנהלים מאחת מחברות ההייטק הגדולות בארץ במטרה למצוא מסגרת גיבוש בה ניתן לעשות עבודת צוות אמתית על מנת לשפר את הדינמיקה ואת השותפות בתוך הקבוצה. זכינו ליומיים מדהימים ששילבו בין תוכן מדויק, המון כיף וגיבוש (אין כמו לשבת יחד סביב המדורה תחת כיפת השמיים במדבר ולדבר על הנושאים הכי רגישים שביומיום אין סיכוי לפתוח) והרבה מאוד עבודת צוות, ממנה יצאנו קבוצה מחוזקת של מנהלים.
ק. מנהל בחטיבת כלי טיס
אלביט