סדנאות שטח וחוויה

למשלחות נוער מחו"ל

עם ניסיון של יותר מעשור בעבודה עם בני נוער בשטח עיצבנו פעילות שמתאימה מאוד לקבוצות נוער ומשלחות שמבקרות בארץ. הפעילות משלבת עבודת עומק ייחודית על תכנים בהם מבקשת הקבוצה או המשלחת לגעת יחד עם פעילויות שיא מהנות ומגבשות.

בני נוער במשלחות מתקשים לעיתים קרובות לגעת בתכנים ומעדיפים לשהות ב"אזורים" החברתיים של המשלחת. הפעילות שלנו מאפשרת מרחב אחר, פתוח ומזמין לעבודת עומק על תכנים מהותיים.

אנחנו מציעים פעילות שיכולה להימשך כמה ימים וגם יכולה לכלול לינה בשטח. התכנים של הפעילות מגוונים ואנחנו משקעים המון משאבים בלמידה והתאמת הסדנה לתכנים שמעסיקים את הקבוצה ולרוחה. הנחיית הפעילות יכולה להתבצע בכמה שפות במקביל ומתאימה גם כחלק מסיכום ביקור משלחת בארץ או כפתיחה למשלחת שמבקשת להאיץ תהליכי גיבוש והיכרות בקרב משתתפיה. ניתן לקיים את הפעילות בכל אזור בארץ לפי צרכי המשלחת והעדפות המארגנים.

אז למה הסדנאות שלנו מתאימות למשלחות מחו"ל?

  • כי המרחב הפתוח והשהייה בטבע עוזרים להסיר מחיצות בין המשתתפים
  • זו דרך מעולה להתחבר לתרבות ולנוף ארצנו
  • תוכן שמשולב בחוויה של התנסות, תמיד מפעפע עמוק יותר
  • יותר פשוט למצוא מכנה משותף כשיושבים יחד מסביב למדורה
  • דרך חוויות משותפות אפשר להעמיק היכרות ובעיקר ליהנות יחד

אז איך זה עובד?

בפגישה ראשונה עם הלקוחות אנחנו מבקשים להבין את העקרונות, דגשים, מסגרת הזמן ואת מטרת המשלחת כמו גם את הציפיות מהפעילות בשטח. בתום מיפוי הצרכים ובניית התוכן, אנחנו מעבירים ללקוחות מתווה מארגן לסדנה שכולל בתוכו את סדר היום, תכנים מרכזיים, מתודות עבודה ופירוט האירוח והלוגיסטיקה לסדנה.

 

מה עוד צריך לדעת?

הסדנאות כוללות הליכה בשבילים מסומנים ושהות בטבע. ניתן לשלב עם הסדנה פעילויות אתגר וסיורים מודרכים בכל שפה באזור. הפעילות שלנו יכולה להיות חד יומית וגם להימשך על פני כמה ימים כולל לינה במגוון אפשרויות. אנחנו יודעים מה אנחנו עושים וטובים בזה אבל תמיד שמחים שמאתגרים אותנו עם כיוונים ורעיונות חדשים.

החל מראשית הקשר עם אילון הוא שיתף אותנו בשלבי התכנון של הפעילות והיה קשוב ופתוח לכל בקשה שעלתה ובנה מערכי פעילות בהתאמה מיוחדת לאופי המשלחת. אילון וצוותו ליוו את המשלחת ביומיים של פעילות ששילבו באופן מדויק חוויה מהנה וגם עבודת עומק על תכנים מורכבים שעלו במהלך המשלחת וגם שלל חוויות מהנות. הצוות של מסעות היה מקסים אדיב ומקצועי והצליח לתת למשלחת שלנו חוויה מיוחדת במינה.
רונן ארליך
קיבוץ עין גדי - מועצה איזורית תמר